جذب گردشگر سلامت برای پزشکان و جراحان ایرانی با کمک اینستاگرام

اگه پزشک یا جراح ایرانی هستید،

اگه قصد دارید از گردشگری سلامتی کسب‌ درآمد کنید،

اگه میخاید با روش‌های جذب بیماران خارجی آشنا بشید،

اگه میخاید با کمترین هزینه تبلیغات و به هدفمند ترین شکل ممکن از هر کدوم از کشور‌های اطراف بیمار جذب کنید،

این مقاله برای شما نوشته شده.

در این مقاله در مورد فرصت‌های جذب بیمار خارجی برای پزشکان ایرانی مینویسم. فرصتی که به واسطه تبلیغات هدفمند در کشور‌های همسایه مهیاست و به شخصه تجربه انجام این کار برای پزشکان ایرانی را داشته ام.

مقاله را با یک سوال شروع میکنم. ارزان‌ترین راه برای پزشکان ایرانی جهت تبلیغات در کشور‌های اطراف آن هم به صورت هدفمند چیست؟

پاسخ این سوال ساده است و همه ما به آن دسترسی داریم (اما نه به طور کامل. به خاطر تحریم ها)

شبکه اجتماعی اینستاگرام


همه ما در طول روز با اینستاگرام سروکار داریم. با وجود این که بسیاری از ویژگی‌های این شبکه اجتماعی برای ما ایرانی ها قابل استفاده نیست (به دلیل تحریم)، ولی ما ایرانی‌ها با خلاقیتمون تونستیم بهترین استفاده رو از این شبکه اجتماعی ببریم.

اما امکان پنهانی در این شبکه اجتماعی وجود داره که ما ازون غافل هستیم. ممکنه حین استفاده از اینستاگرام در بین پست‌ها یا استوری‌ها، تبلیغاتی از جانب خود اینستاگرام دیده باشید که گوشه سمت چپ بالاش نوشته شده: sponsored

این تبلیغات، تبلیغاتیه که به صورت هدفمند از سمت خود اینستاگرام ارسال میشه. اما چه کسانی و به چه صورتی این تبلیغات رو برای ما ارسال میکنن؟ آیا ما هم میتونیم از این نوع تبلیغات استفاده کنیم؟

اگر ساکن شهرهایی مثل شیراز، تهران و یا شهرهای مرزی ایران هستید حتما متوجه شدید که بسیاری از بیماران کشورهای اطراف برای درمان به بیمارستان‌های ایرانی مراجعه میکنند.

به طور مثال شهر تبریز و اردبیل میزبان بیماران آذربایجان و کشور‌های حاشیه دریای خزره و شهرهای شیراز، مشهد و تهران میزبان بسیاری از بیماران کشور‌های عربی منطقه هستند. چون هم کیفیت کار پزشکان و جراحان ایرانی مطلوبه هم از نظر هزینه‌ها ایران براشون گزینه مناسبی هستش.

درسته که یه شناخت خوبی نسبت به کیفیت و هزینه‌های درمان در ایران در کشورهای اطراف به وجود اومده و به صورت ارگانیک جذب ایران میشن، اما این دلیل نمیشه که تبلیغ در این کشورها لازم نیست.

طبق صحبتی که با تعدادی از پزشکان و جراحان داشتیم (به خصوص جراحان زیبایی)، به این نتیجه رسیدیم که در تبلیغات هدفمند در کشور‌های اطراف مشکل دارن و ابزار لازم برای این کار رو ندارند.

با بررسی‌هایی که انجام دادیم به این نتیجه رسیدیم که تبلیغات اسپانسر اینستاگرام یا همون پروموشن اینستاگرام یکی از بهترین روش‌هاییه که جامعه پزشکی میتونه در کشورهای منطقه تبلیغ کنه.

مزایای این روش:

  • تارگت هدفمند: هر کشوری، هر شهری و هر استان یا ایالتی رو که بخاید میتونید با این روش به عنوان هدف تبلیغاتی انتخاب کنید. مثلا شهر بصره‌ در عراق یا عَمان پایتخت اردن!
  • مدیریت بودجه تبلیغاتی در دست شماست: در این روش خودتون تعیین میکنید که چقدر میخاید هزینه کنید، نه کسی که براتون تبلیغ میکنه به عبارتی به اندازه پولی که میدید آش میخورید. میتونید از ۱۰ دلار تا هزاران دلار هزینه کنید.
  • انتخاب جامعه هدف: میتونید جامعه هدف رو از نظر رده سنی و جنسیت و علاقه‌مندی‌ها تارگت کنید. مثلا دختران ۲۴ تا ۳۰ ساله عراقی که به عمل زیبایی بینی علاقه‌مند هستند!
  • بازدهی بالا: در این روش مطمئن هستید که تبلیغ شما به دست کاربر واقعی اینستاگرام میرسه، کاربری که دنبال سرویسیه که شما ارائه میدید. این یعنی بودجه تبلیغاتی شما به بهینه ترین حالت ممکن مصرف میشه.
  • تعیین اکشن یا واکنش مورد نیاز: این که کاربر با دیدن تبلیغ شما چه واکنشی نشون بده توسط خودتون تعیین میشه. ممکنه بخاید کاربر با دیدن تبلیغ پروفایل شما رو ببینه، یا مثلا بعد از دیدن تبلیغ شما یه فرم پر کنه و نوبت ویزیت رزرو کنه یا مثلا کامنت بذاره و لایک کنه. در کل میتونید تعیین کنید که چه اکشنی از کاربر انتظار دارید.

ما این مزایا رو برای پزشکان و جراحان توضیح دادیم و بلافاصله تونستیم همکاریمون رو با تعدادی از جراحان از شهرهای مختلف ایران شروع کنیم.

هم اکنون با پزشکانی از شهرهای مختلف ایران کار میکنیم و نتایج کمپین‌های تبلیغاتی اینستاگرام به وضوح برای همکاران ما قابل مشاهده است.

در صورتی که درخواست تبلیغات اسپانسر اینستاگرام برای کسب‌ و کار خود دارید، با لمس دکمه زیر با پشتیبانی تماس بگیرید.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published.