همه چیز در مورد گوگل ادموب | بخش دوم

در بخش اول از این مجموعه مقالات یه توضیح کلی در مورد گوگل ادموب و نحوه درآمدزاییش دادم. همچنین از محدودیت هایی که برای ما برنامه نویسای ایرانی داره گفتم.

اگه یادتون باشه یه سری سوال در مورد گوگل ادموب مطرح کردم تا بهشون جواب بدم. امروز میخام به ادامه سوالات جواب بدم. پس در ادامه مقاله با من همراه باشید:)


۲- چطور میتونم یه اکانت واسه خودم بسازم؟

ابتدای سال ۹۷ بود که تصمیم گرفتیم اپلیکیشن هایی که تولید میکنیم رو به صورت چند زبانه و در گوگل پلی و اپ استور منتشر کنیم.

کم کم اوضاع اقتصادی داشت سخت تر میشد بنابراین به فکر کسب درآمد دلاری افتادیم. اولین قدم ساخت حساب توسعه دهنده در گوگل پلی بود. چون ساخت این اکانت سختی چندانی نداره ازش عبور میکنم ولی اگه لازم شد بعدا یه مقاله در موردش مینویسم و مراحلش رو به صورت قدم به قدم باهاتون به اشتراک میذارم.

ما اپلیکیشن هامون رو در دو نسخه نوشته بودیم و اکانت های دولوپری در اپل و گوگل رو هم ساخته بودیم. دیگه باید اس دی کی گوگل ادموب رو پیاده سازی میکردیم. پیاده سازی اس دی کی ادموب در اندروید و iOS کار بسیار راحتیه و به راحتی میتونید با مطالعه داکیومنت هاش در هر دو پلتفرم پیاده سازیش کنید.

اما بعد از پیاده سازی برای اینکه بتونید تبلیغات واقعی در اپلیکیشن نمایش بدید نیاز به ۳ تا توکن دارید. همون طور که میدونید سه نوع تبلیغ در اپلیکیشن های موبایل داریم:

1- Banner

2- Interstitial

3- Rewarded Ads

احتمالا هر سه مورد رو در اپ هایی که رو گوشیتون نصب دارید دیده باشید. هر سه مورد بالا برای فعال شدن و نمایش تبلیغ واقعی توکن اختصاصی خودشون رو دارن که پنل ادموب در اختیارتون قرار میده.

اما گرفتن توکن برای فعالسازی تبلیغات ویدیویی و بنری چه پیشنیازی داره؟

شما باید حساب کاربریتون رو فعال کنید و فعالسازی حساب کاربری نیازمند یه Billing Information یا اطلاعات حساب بانکی هستش. که این اطلاعات باید با مشخصات حساب کاربری شما همخوانی داشته باشه.

به هیچ وجه نمیتونید از کارت های مجازی که از سایت های ایرانی میخرید برای نقد کردن درآمدتون استفاده کنید. بلکه برای نقد کردن درآمدتون حتما باید مشخصات یه فرد حقیقی در یه کشور به جز ایران رو داشته باشید.

بعد از این که مشخصات این فرد حقیقی شامل نام، نام خانوادگی، آدرس محل سکونت در خارج از کشور، کد پستی و … رو وارد میکنید باید اطلاعات مربوط به حساب بانکی رو هم وارد کنید.

گوگل برای اطمینان از این که اطلاعات حساب بانکی و محل سکونت درست وارد شده و مربوط به همون شخص حقیقی هست، یه نامه رو که حاوی یه کد تایید ۶ رقمی هست در پاکت به آدرسی که دادید ارسال میکنه. ارسال این نامه بین ۲ تا ۳ هفته طول میکشه.

دریافت این نامه از طرف گوگل منوط به این هستش که شما یه حداقل درآمدی از طریق اپلیکیشنتون کسب کرده باشید.

چون حساب کاربری ما با آدرس ترکیه ایجاد شده بود بنابراین باید به درآمد ۲۰۰ لیر ترکیه میرسیدیم تا گوگل برامون این نامه رو بفرسته. با توجه به این که هیچ تبلیغی برای اپلیکیشن هامون انجام ندادیم و رشدشون کاملا ارگانیک بود حدود ۳ ماه طول کشید تا به درآمد ۲۳۱ لیر برسیم و اینجا بود که گوگل برامون نامه رو ارسال کرد.

این عکس نامه ایه که گوگل پاییز امسال به آدرس ما در ترکیه فرستاد:

حالا ما نامه رو دریافت کرده بودیم و از طریق پنل این کد ۶ رقمی رو وارد کردیم. و بالاخره حساب کاربری ما فعال شد.

اما مرحله بعدی چی بود؟

درآمدمون به حدود ۴۰۰ لیر رسیده بود و میخاستیم برای تست این مبلغ رو برداشت کنیم. یه حساب بانکی در زراغت بانک ترکیه داشتیم. مشخصات حساب بانکی رو در پنل وارد کردیم.

گوگل در اولین روز هر ماه میلادی درآمد شما رو براتون واریز میکنه. موعد تسویه حساب رسیده بود و ما هم به حداقل لازم جهت برداشت درآمد رسیده بودیم.

گوگل برای این که مطمین بشه که حساب بانکی واسه خودمونه بهمون گفت طی ۳ روز آینده یه عددی بین ۰.۱ تا ۰.۹ لیر برامون واریز میکنه.

روز بعدش برامون ۰.۷ لیر واریز کرد و ما باید از طریق پنل اعلام میکردیم که این عدد رو دریافت کردیم. همینکار رو هم کردیم و بالاخره حساب کاربریمون به طور کامل فعال شد.

و همون روز کل درآمدمون رو برامون واریز کرد.

اگه برنامه نویس موبایل هستید پیشنهاد میکنم به فکر درآمد ارزی باشید. و همونطور که میدونید یکی از بهترین راه ها تبلیغات گوگل ادموب هستش. اگر که دوست یا عضوی از خانواده شما در خارج از کشور زندگی میکنه میتونید ازشون کمک بگیرید و یه اکانت گوگل ادموب برای خودتون بسازید.

اگر هم به به هر دلیلی حاضر نیستن اطلاعات حساب بانکیشون رو در اختیار شما بذارن میتونید رو کمک من حساب کنید. راه های ارتباطیم رو باهاتون به اشتراک میذارم:

  • Twitter: https://twitter.com/mirjafarabedi
  • Instagram: https://instagram.com/mirjafarabedi
  • Telegram: https://t.me/mirjafarabedi
  • Website: https://persiacom.com
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published.