راه گرفتن پروژه از سایت­های فری لنسری و کسب درامد دلاری

  • Freelancer یعنی چه؟
  • چگونه می­توان یک فریلنسر شد؟
  • چه سایت­هایی برای اینکار وجود دارد؟
  • چه کار کنیم که مورد توجه بیشتری در میان فری لنسران دیگر قرار بگیریم؟

شاید تا به حال به این فکر افتاده باشید که برای استفاده­ی بیشتر از توانایی­های خود و کسب درامد به دلار، چه کاری می­توان انجام داد؟ اگر برنامه نویس هستید، اگر طراح گرافیکی هستید یا حرفه­ای را بلدید که می­توانید دورکاری انجام دهید، یکی از راه­ها گرفتن پروژه از افراد مختلف و انجام دادن آن­هاست. سایت­ها و کانال­های تلگرامی هستند که به شما پروژه­های مربوط به توانایی­هایتان را نشان می­دهند و شما می­توانید با انجام آن­ها کسب درامد کنید. اما برای کسب درامد به دلار باید از افراد خارج از کشور پروژه دریافت کنید که به مراتب پول بیشتری را از افراد درون کشور دریافت می­کنید.

­در این مقاله می­خواهیم به بررسی چگونگی گرفتن پروژه از افراد خارج از کشور و انجام دورکاری بپردازیم. با ما همراه باشید.

1- freelancer یعنی چه؟

فری لنسر به معنای کسی است که کاری را در مدت زمانی مشخص انجام می­دهد و در طول این زمان نمی­تواند کار دیگری را قبول کند. در واقع به معنای همان کاری است که شما می­خواهید با دورکاری انجام دهید و پروژه­ای را بپذیرید و تحویل مشتری دهید.

2- چگونه می­توان فری لنسر شد؟

برای فری لنسر شدن کافیست به سایت­هایی از جمله www.freelancer.com رفته و به عنوان کسی که می­خواهد کار کند و پروژه تحویل بگیرد ثبت نام کنید. سپس با مشخص کردن حوزه توانایی­ها و فعالیت­های خود می­توانید از بین هزاران کار پروژه انتخاب کنید و انجام دهید.

3- چه سایت­هایی برای دور کاری وجود دارد؟

همه­ی سایت­های فری لنسری تقریبا یک هدف را دنبال می­کنند و شبیه هم هستند و آن هم نزدیک کردن مشتری به فریلنسر است و تفاوت آن­ها ممکن است در جامعه آماری، موضوعات و نحوه کسب درامد آن­ها باشد. معمولا در این سایت­ها موقع ثبت نام از شما پرسیده می­شود که می­خواهید پروژه انجام دهید یا پروژه خود را برای انجام دادن به دیگران بسپارید. بعد از آن می­بایست پروفایل خود را تکمیل کرده و موضوعات مورد علاقه و سطح توانایی خود را مشخص کنید و چند نمونه از کارهای خود را برای بیشتر دیده شدن در دید عموم قرار دهید

سایت­های خارجی و ایرانی زیادی در این زمینه وجود دارد که ما در اینجا به معرفی چند سایت برتر خارجی در این زمینه می­پردازیم.

1- وب سایت فری لنسر

برخلاف اکثر سایت های فریلنسری، علاوه بر ارائه میلیون ها پروژه، Freelancer به شما امکان رقابت با فریلنسرهای دیگر برای اثبات توانایی هایتان می­دهد. اگر شما حس رقابت جویی دارید و به مهارت های خوب خود اعتماد دارید، وبسایت فریلنسر مکان خوبی برای نمایش توانایی­ها و جذب مشتریان است.

2- وب سایت upwork

با داشتن بیش از 1.5 میلیون مشتری، Upwork برای انواع مختلف کارهای فریلنسری پیشنهاد دارد. این سایت فریلنسر دارای دوره­های کاری طولانی مدت، کوتاه، ساعتی، پرداخت به ازای هر پروژه، سطح حرفه ای و سطح اولیه از نظر درگیر بودن در پروژه است. بدون توجه به این که از نظر کاری شما در چه سطحی هستید، وبسایت آپ ورک برای شما پیشنهادهایی دارد.

3- وب سایت Guru

این وب­سایت به شما این امکان را می­دهد که تجربه کاری گذشته خود را به نمایش بگذارید و قابلیتی برای پیشنهاد کار­های روزانه مطابق با خواسته شما نیز دارد تا مطمئن شوید فرصت­های خوب را از دست نمی­دهید. قابلیتی به نام Guru Work Room نیز در این سایت وجود دارد که امکان مدیریت پروژه را به شما می­دهد.

4- وب سایت 99Design

پلتفرمی برای فریلنسرهای طراح است. این وب­سایت به شما امکان رقابت در مسابقات طراحی را می­دهد و می­توانید از مشتریانی که بهترین طرح­ها را انتخاب می­کنند، بازخورد دریافت کنید. این سایت روش بسیار خوبی برای طراحان با استعداد است تا به این روش استعداد خود را نشان دهند.

5- وب سایت PeoplePerHour

این سایت فریلنسر پلتفرمی عالی و تمرکز بر روی پروژه­های تحت وب است. اگر طراح، توسعه دهنده وب، متخصص سئو و… هستید، پیشنهاد می­کنیم حتما به سراغ Peopleperhour بروید.

6- وب سایت GetACoder

این سایت برای دور کارهای نویسنده، طراح وب و برنامه نویسان است و دقیقا همان چیزی است که کسب و کارهای کوچک برای شروع ایده خود به یک وب سایت نیاز دارند. GetACoder میلیون­ها پروژه کوچک را پیشنهاد می­دهد که می­توانید از بین آن ها هرکدام را که خواستید، انتخاب کنید.

4- چه کار کنیم که مورد توجه بیشتری در میان فری لنسران دیگر قرار بگیریم؟

برای اینکار شما باید نکات زیر را رعایت کنید:

  • تکمیل پروفایل با عکس واقعی و لیست نمونه کارها: داشتن یک تصویر مناسب از خودتان و نمونه کارهای جالب و متنوع می­تواند تاثیر زیادی در انتخاب شما داشته باشد.
  • ارسال سریع طرح پیشنهادی (proposal) به کارفرما به محض ارسال کار در سایت: باید حواستان به کارهایی که در سایت گذاشته می­شود باشد تا به عنوان اولین نفر طرح پیشنهادی خود را به کارفرما بدهید تا از بقیه جلو بیفتید.
  • شفافیت و رسایی در هنگام نوشتن پیشنهاد: در هنگام فرستادن طرح پیشنهادی خود از جملات رسا و قابل فهم و با ادبانه به کار ببرید تا مورد پذیرش کارفرما واقع شوید.
  • شخصی سازی طرح پیشنهادی با ارزش­های مناسب پروژه: در نوشتن طرح پیشنهادی نسبت به طرح مورد نظر صحبت کنید و راه حل خود را ارائه دهید و از سابقه خود در فلان پروژه و فلان شرکت نگویید.
  • قیمت دهی مناسب: مهم ترین قسمت پروژه و توافق بین شما و کارفرما قیمت مناسب نسبت به سایر رقباست. برای اینکار سعی کنید با مقایسه پروژه­های مختلف قیمت­ها را بسنجید و قیمت خوبی را پیشنهاد دهید. اگر قیمت مورد نظر خود از انجام هر بخش از پروژه را مشخص کنید، فهم بیشتری برای کارفرما و در نتیجه تحویل پروژه به شما خواهد داشت.

چالشی که با آن رو به رو می شوید

مهمترین بخش این قضیه و کسب درامد دلاری تحریم های صورت گرفته بر ایران است. شما برای نقد کردن پول خود به حساب بانکی در خارج از کشور نیاز خواهید داشت که این کار برای شما ممکن نخواهد بود. اما باز هم مثل همیشه این پرشیاکام است که به کمک شما خواهد آمد! نگران گرفتن و نقد کردن پول خود از سایت های فری لنسری نباشید. کافی است به ما اعتماد کنید و مشکل خود را با ما در میان بگذارید.

منتظر درامدهای دلاری شما هستیم!

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published.