سیاست های گوگل ادموب

همونطور که می دونید گوگل ادموب یکی از سرویس دهنده های تبلیغات اینترنتی است که درآمدزایی رو برای خیلی از برنامه نویس ها و توسعه دهنده های اپ راحت تر کرده. این سرویس محبوب گوگل این امکان رو به شما میده تا بتونید از طریق تبلیغات درون برنامه ای به درآمد دلاری دست پیدا کنید که همین موضوع مشکلات زیادی در ایران داره و به دلیل تحریم های صورت گرفته استفاده از این سرویس به شدت سخته. با اینحال برخی ها با امکاناتی که دارند فعالیتشون تو این سرویس رو آغاز می کنند و در تلاش اند تا با هرچه بیشتر نشون دادن تبلیغ به مخاطبانشون به درآمد بیشتری دست پیدا کنند. این موضوع اشتباهه چراکه ادموب قوانین خاص و زیاد خودش رو داره و در نقص این قوانین رو به شدت جدی میگیره. بدین ترتیب ممکنه که شما خواه ناخواه قانونی از این سرویس رو نقص کنین و مجبور بشید برای فعال کردن دوباره اکانتتون و حتی در برخی موارد ساخت اکانتی جدید دردسرهای زیادی رو تحمل کنید. شاید برای خیلی ها جای سوال باشه که واقعا سیاست و خط مشی گوگل ادموب نسبت به برنامه نویس ها و توسعه دهنده ها چیه و چطور یک دولوپر میتونه از غیر فعال شدن اکانت ادموبش جلوگیری کنه. طبق قوانین گوگل این سیاست ها ممکن است در طول زمان آپدیت و تغییر کنند و این موضوع مهمه که همیشه به روز باشیم و از قوانین جدیدش باخبر. تو این مقاله قصد داریم که به بررسی سیاست های مهم گوگل ادموب بپردازیم تا دولوپرها رو بیشتر با قوانین این سرویس آشنا کنیم:

کلیک ها و اقدامات نامعتبر

برنامه نویس ها نمی توانند در هنگام تست اپ خود از تبلیغات واقعی استفاده کرده و روی آن کلیک کنند و یا حتی اپ را به گونه ای طراحی کنند که کاربر مجبور به دیدن تبلیغات و حتی کلیک روی تبلیغات بشه. کلیک روی تبلیغات گوگل باید با خواست خود مخاطب باشه و استفاده از ربات های مختلف و حتی اجبار کردن کاربر ممنوعه. گوگل روی این موضوع هم تاکید کرده که خود دولوپرها اجازه کلیک کردن تکراری روی تبلیغات رو ندارن و این موضوع رو جدی میگیره.

کلیک ها و ویو های بدون تشویق و جایزه

به غیر از مواردی که در ازای کلیک جایزه ای مثل سکه یا امتیاز درون خود برنامه یا بازی به کاربر داده میشه، استفاده از روش های مختلفی مثل فلش و یا استفاده از عبارات “کلیک کنید” یا “از ما حمایت کنید” برای جلب نظر کاربر به تبلیغ ممنوع بوده و در صورت نقص این قانون احتمال بسته شدن یا Suspend شدن اکانت به مدت ۳۰ روز تا رفع این مشکل وجود داره.

سیاست های محتوای گوگل ادموب

ادموب از جمله سرویس هایی است که روی محتوای وبسایت یا اپ نیز حساس است و اجازه نمیده تا کد تبلیغاتی اش در جایی قرار بگیره که قوانین و سیاست های مربوط به محتوا رو نقص کنه. برخی از محیط هایی که کد ادموب نباید در آنجا قرار بگیرد:

  1. صفحات یا اپ هایی که تم بزرگانه را به شکل خانوادگی درآورده اند.
  2. صفحاتی که فروش مواد غیرقانونی دارند.
  3. صفحاتی که امنیت جانی افراد رو تهدید می کنند.
  4. صفحاتی که دارای ویروس و برنامه های بد افزار هستند.
  5. صفحاتی که شامل فروش سلاح هستند و ….

منابع کپی رایتی

یکی از موارد دیگه ای که ادموب به اون اشاره کرده پیج ها و اپ هایی هست که محتوای اون ها حاوی قانون کپی رایته و دولوپر ها و پابلیشر ها برای اضافه کردن ادموب به چنین اپ هایی باید حقوق قانونی لازم رو داشته باشند. این یکی از موارد مهم گوگل ادموب حساب میشه چراکه گوگل پایبندی زیادی نسبت به قانون DMCA (قانون حق چاپ هزاره دیجیتال) داره و در صورتی که حتی به پیج یا اپ شما مشکوک بشه که این قانون رو نقص میکنه، همکاری اکانت شما با این سرویس رو برای همیشه قطع میکنه.

کالاهای تقلبی

فروش تقلبی کالاها یکی از اغلب مشکلاتی که در اینترنت و شبکه های اجتماعی به وضوح دیده میشه و گوگل هم به خوبی از اون باخبره. به همین خاطر هم استفاده از تبلیغات ادموب در صفحه یا اپی که شامل فروش و یا تبلیغ کالاهای تقلبی بشه ممنوعه و میتونه دردسرهای زیادی رو به دنبال داشته باشه.

محل تبلیغات

ادموب به خودی خودش مجموعه ای از تبلیغات مختلف رو از ویدیو تا بنر در اختیار دولوپرها قرار داده اما استفاده از کد ادموب و تغییر محل تبلیغات در مکان های نامناسب به شکل هایی مثل پاپ آپ یا حتی ایمیل ممنوعه.

قانون حمایت از حریم خصوصی آنلاین کودکان

در صورتی که بخشی از اپ یا صفحه وبسایت شما از قانون حمایت از حریم خصوصی آنلاین کودکان (COPPA) پیروی می کند و یا حتی به کودکان مربوط می شود:

  1. باید برای وبسایت ها در این لینک و برای اپ ها در این لینک ذکر شود
  2. تبلیغات و محتوایی که در اپ و وبسایت شما استفاده می شود نباید تاثیر منفی روی مخاطبان زیر ۱۳ سال داشته باشد.

ارتباط با ما:

Telegram: https://t.me/seduisent

Website: https://persiacom.com

سایر نوشته های تیم ما:

همه چیز در مورد گوگل ادموب

همه چیز در مورد درآمدزایی از یوتیوب

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published.